چه چیزهایی یک مهندس تجارت الکترونیک باید بداند ؟

ایجاد وب سایت :

به طور کلی تجارت الکترونیک یعنی وب سایت . بنابراین برای تجارت خود در دنیای اینترنت حتماً باید وب سایت داشته باشید . اگر می توانید سایت را خودتان به اجرا دربیاورید با کمی وقت و حوصله . در غیر اینصورت این کار را به متخصص مربوطه بسپارید و بودجه میلیونی برای این کار در نظر بگیرید .

درگاه پرداخت اینترنتی :

سایت بدون درگاه پرداخت اینترنتی ، سایت معمولی و بدون تجارت خواهد بود . با گسترده شدن اینترنت در منازل مردم ، اکثر مردم تمایل به خرید و سفارش کالاها و خدمات مورد نیاز از سایت دارند . بنابراین سایت بایستی دریافت پول را به صورت اینترنتی انجام دهد . سایت آرین پال یکی از سایت هایی است که خدمات پرداخت اینترنتی را انجام می دهد .

آزمایش سرعت سایت :

برای آزمایش سرعت سایت ، سایت های زیادی وجود دارند . در اینجا نام دو سایت را برای شما می برم که از سایت آقای بقوسیان یاد گرفتم .

www.gtmetrix.com

www.tools.pingdom.com

به کمک این دو سایت می توانید از گزارش هایی که سایت به شما می دهد ، مورد استفاده قرار دهید و برای بهبود سایت استفاده کنید . گزارش سایت کاملاً به صورت انگلیسی می باشد .

برای استفاده از قابلیت های بیشتر سایت باید در آن عضو شوید .

هوشمندسازی سیستم سرمایشی کولر

۵ نکته ای مهم اشتغال در صنعت هوشمند سازی سیستم سرمایشی باید بدانید ..

۵ نکته ای مهم  اشتغال در صنعت هوشمند سازی سیستم سرمایشی باید بدانید …

 

تعداد کولر های آبی

برای هر کسب و کاری اگر کسب و کار شما کالایی را تولید می کند و یا تولیدی می باشد ،  باید از میزان کالای تولیدی خود و گنجایش بازار اطمینان پیدا کنید . با توجه به اینکه کسب و کار شما در صنعت کولر آبی می باشد ، باید ابتدا بدانید که چند تا کولر آبی فعال و سالم که در حال استفاده می باشند وجود دارد . با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور ما ، حدس می زنید چه تعداد کولر آبی وجود دارد . واضح است که عدد قابل توجهی خواهد شد .

هوشمندسازی سیستم سرمایشی کولر

هوشمندسازی سیستم سرمایشی کولر

بحران کمبود آب

در خبرها شاهد این هستیم که کشور ما با کمبود آب مواجه است و اگر به پشت بام منزل خود سر زده باشید ، خواهید دید که تعدادی از کولر ها ممکن است آب از داخل کولر به بیرون یا از شیلنگ آب چکه کند . حالا با توجه به تعداد کولر های موجود و ۲۴ ساعت شبانه روز وقتی محاسبه کوچکی انجام دهید و آن را به لیتر تبدیل کنید به رقم در خور توجهی دست پیدا خواهید کرد . اگر کسی توانست یک رابطه ریاضی برای این کار بنویسه به من هم یاد بده .

کاهش مصرف انرژی برق

با مدیریت در روشن کردن و خاموش کردن کولر آبی و یا تعیین برنامه زمانی می توان به میزان قابل توجهی در مصرف برق مصرفی کولر صرفه جویی کرد و یا کاهش داد . ساده ترین روش آن است که به وسیله برد های آردوینو یا الکترونیکی مداری طراحی کنیم که با توجه به دمای اتاق اقدام به روشن و خاموش کردن کولر آبی نماید . همچنین می توانیم از راه دور کولر را خاموش و یا روشن نماییم .

اشتغال زایی

تولید بردهای موردنظر در شرکت یا کارگاه و نصب و پشتیبانی آنها در ساختمان ، زمینه  اشتغال افراد را  ایجاد می کند و انجام تولید انبوه آن هم موجب اشتغال تعداد قابل توجهی از نیرو های تکنسین می شود. برای راه اندازی چنین کسب و کاری پیشنهاد می کنم از یک کارآفرین و یا استاد درس کار آفرینی مشاوره بگیرد و حتماً بیزنس پلن خود را طراحی کنید .

 

بیشترین کولر های آبی

با توجه به این که در ادارات بیشتر از کولرهای آبی استفاده می شود و به طور متوسط بستگی به میزان و شدت گرما روزانه ۴ الی ۶ ساعت کولر روشن می باشد ، بدیهی است که با اقدامات هوشمند سازی شاهد مزایای زیادی مثل افزایش  راندمان و کاهش هزینه ها خواهیم بود . همچنین هوشمند سازی وقتی که کولر در ساعات غیر اداری به دلایل مختلف روشن می ماند و کسی نیست خاموش کند ، کمک بسیار زیادی خواهد کرد .

محیط زیست

برای تولید برق مصرفی در نیروگاه حرارتی از سوخت گازوییل و گاز  استفاده می شود . هر چه قدر به برق بیشتر نیاز داشته باشیم یعنی باید سوخت بیشتری مصرف شود تا برق تولید شود و افزایش سوخت برابر است آلودگی بیشتر و گرمای بیشتر . چون دود سوخت مصرف شده در نیروگاه به هوا وارد می شود .  می توان با کمی مدیریت انرژی راندمان بالا داشت به طوری که سوخت کمتری مصرف کرد .

هاب 8 پورتی که با آدابتور 7.5 روشن می شود

در مورد آدابتورهای تجهیزات کامپیوتری چه می دانید ؟

راهنمای آدابتور ها :

امروزه از آدابتورها به وفور در لپ تاپ ، تبلت ، هاب و مودم و … استفاده می شود . در این بخش مهمترین آدابتورهایی که در تجهیزات شبکه دی لینک وجود دارند را به شما معرفی می کنم .

خرابی آدابتور ها در هنگامی که ادمین شبکه باشید با آنها زیاد مواجه می شوید و یا ممکن است آدابتور دستگاهی را پیدا نکنید و یا ندانید که چه آدابتوری باید تهیه کنید تا به دستگاهی مثل هاب یا مودم بزنید تا آن روشن شود . در اینجا تعدادی از آدابتورهایی که بنده با آنها بر اساس تجربه ، سرو کار داشته ام را برای شما می آورم .

هاب ۸ پورت به شماره مدل dlink –DSH-1005A آدابتور خروجی ۷٫۵ ولت تقریبا برابر با ۱۵۰۰ میلی آمپر روشن می شود. تولید سال ۲۰۱۸ به قبل.. در مدل هاب به شماره DES-1008D ولتاژ آدابتور ۷٫۵ برای این دستگاه کافیست و آمپر ۱ باشد تا هاب روشن شود . (تصویر زیر) بنابراین می توان نتیجه گرفت که هاب های دی لینک هشت پورت با آدابتور ۷٫۵ ولت روشن می شوند .

هاب دی لینک با آدابتور 7.5 ولت و یک آمپر

هاب دی لینک با آدابتور ۷٫۵ ولت و یک آمپر

مودم دی لینک DIR 618 با آدابتور ۱۲ ولت و ۲ آمپر روشن می شود .

هاب ۵ پورت Dlink-DES آدابتور خروجی ۵ ولت تقریبا برابر با ۱٫۰ آمپر روشن می شود . تولید سال ۲۰۱۵ به بعد

اکسس پوینت Dlink DAP-2360 با آدابتور خروجی ۵ ولت برای هاب ۵ پورت ( شماره دو ) روشن می شود . تولید سال ۲۰۱۴ به بعد

اکسس پوینت Linksys WAP300N با آدابتور خروجی ۱۲ ولت با ۱٫۰ آمپر روشن می شود .

نتیجه تصویری برای ‪Linksys WAP300N‬‏نتیجه تصویری برای ‪Linksys WAP300N‬‏

مونیتور ۱۹ سامسونگ با آدابتور ۱۴ ولت و ۱٫۴۳ آمپر روشن می شود .

چه مواقع باید آدابتور را عوض کنیم ؟

زمانی که هاب روشن نمی شود باید آدابتور را عوض کنید . بعضی مواقع هم چراغ های هاب روشن است هاب درست کار نمی کند و یا هنگ می کند . در این چنین مواقعی هم من آدابتور را عوض کردم ، درست شد .

 

 

 

نحو آزمایش مونیتور و LED

چطور مونیتور خراب را تشخیص دهیم ؟

چطور منیتور سالم را آزمایش کنیم ؟

اگر کارشناس سخت افزار و یا مدیر آی تی شرکت یا جایی باشید با این مشکل که مونیتور روشن نمی شود و یا تصویر ظاهر نمی شود مواجه شده اید . قبل از هر چیز کابل اطلاعات یا دیتای یا VGA را از مونیتور جدا کنید
برای اینکه از سالم بودن مونیتور کامپیوتر خود اطمینان پیدا کنید ، ابتدا کابل برق یا آدابتور را به مونیتور وصل کنید . مونیتورهای جدید که از سال ۱۳۹۲ به بعد تولید شده اند ، دارای آدابتور می باشند .
مونیتور را روشن کنید و ببینید که سه رنگ اصلی را روی شیشه مونیتور می توانید مشاهده کنید یا خیر .
در صورتی که سه رنگ اصلی را روی مونیتور مشاهده کنید مونیتور سالم می باشد .

 

 

مونیتور 18.5 اینچی ایکس ویژن

مونیتور ۱۸٫۵ اینچی ایکس ویژن