هارد دیسک های مکستور 40 گیگا

هاردهای ۲٫۵ اینچی و ۳٫۵ اینچی چیست ؟

هاردهای ۲٫۵ اینچی و ۳٫۵ اینچی چیست ؟

هاردهای کامپیوترهای رمیزی :
هاردهای کامپیوتر در اندازه های ۳٫۵ اینچی توسط شرکت های تولید کننده برای کامپیوترهای شخصی طراحی و تولید می شوند . به دلیل اینکه اندازه این هاردها نسبتاً بزرگ می باشد ، بر روی هیچ لپ تاپی نصب و بسته نمی شوند . هارد در برابر تکان بسیار آسیب پذیر می باشد و بعد از نصب روی کیس های کامپیوتری حتماً چهار عدد پیچ مربوطه را ببندید تا به خوبی مهار شود . هارد ۳٫۵ از برق ۱۲ ولت استفاده می کند . امروزه هاردهای با ظرفیت های مختلف در بازار وجود دارند :
۴۰-۸۰-۱۲۰-۱۶۰-۲۵۰-۳۲۰-۵۰۰-۶۴۰-۱۰۰۰-۲۰۰۰
پورت هاردهای ۳٫۵ در دو نوع پاتا و ساتا وجود دارند . امروزه از نوع پاتا یا IDE در بازار خیلی کم وجود دارد و می توانید کارکرده آنها را از بازار تهیه کنید و غالب هاردها از نوع ساتا می باشند . از سال ۱۳۸۸ بود که هاردهای IDE جای خود را به هاردهای ساتا دادند و هاردهای ساتا وارد بازار شدند .

هاردهای لپ تاپ ها فقط در اندازه ۲٫۵ اینچی تولید می شوند . هارد های لپ تاپ ها در مقایسه با هاردهای کامپیوتر های شخصی کوچکتر بوده و تقریباً نصف آنها یا شاید کمتر از نصف می باشند و ضخامت کمتری دارند . همانطوز که گفته شده هارد های لپ تاپ ها نیز در برابر تکان و ضربه آسیب پذیر می باشند و بایستی بعد از نصب روی لپ تاپ به خوبی مهار شوند . در صورتی که ظرفیت هارد لپ تاپ شما کم بود یا خراب شده است می توانید آن را از فروشگاه تهیه کنید . هاردهای لپ تاپ ها نیز در ظرفیت های مختلفی می باشند :
۳۲٫-۵۰۰-۷۵۰
ارتقا و تعویض هارد لپ تاپ را به کارشناس مربوطه واگذار کنید و در صورتی که اطلاعات و تجربه ای رد این زمینه ندارید از نصب آن خودداری کنید . کانکتورهای هارد لپ تاب بسیار ضعیف بوده و در صورتی که خراب شوند موجب تعویض کل لپ تاپ یا هارد می شوند . بنابراین ارزش آن را ندارد که به خاطر ۳۰۰ هزار تومان هزینه هارد ، هزینه دو میلیونی یا بیشتر برای خود ایجاد کنید .
کابردهای هارد های دست دوم چیست ؟
تعویض هاردهای خراب کامپیوترها
استفاده از موتور ، هد و برد هارد برای استفاده مشابه در هاردهای دیگر
ارتقا هارد کامپیوتر هایی که ظرفیت کمتری دارند
چطور متوجه شویم که هارد سالم است ؟
ابتدا کابل برق و کابل دیتا هارد را به شکل صحیح به مادربورد وصل کنید .
وارد ست آپ شوید تا ببینید آیا هارد توسط بایوس شناسایی شده است یا خیر ؟
ویندوز را روی هارد نصب کنید .
بعد از نصب درست و صحیح هارد و مشاهده پارتیشن ها می توانید مطمئن باشید که هارد سالم است .
خرید هارد کارکرده

ارسال شده در مقالات - برچسب ها : .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *