خطا در نصب ویندوز 10

معروف ترین پیغام خطا در نصب ویندوز ۱۰

متداولترین خطا در نصب ویندوز ۱۰
یکی از متداولترین خطاهایی که در نصب ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ ممکن است دیده باشید ، خطایی است که تصویر آن را قرار دادم . زمانی که با این خطا مواجه می شوید چه راه حلی را در پیش می گیرید ؟ آیا دی وی دی ویندوز را عوض می کنید یا فکر می کنید مشکل از RAM می باشد؟
متن خطا در زمان نصب ویندوز ۱۰ :
Windows can not install requires files . Make sure all files required installation are available and rest installation .Error code 0x8007001
این خطا بیان کننده آن است که اشکالی در روند نصب ویندوز بر روی سیستم شما پیش آمده است و یا فایل ها قادر به خواندن و نوشتن نمی باشند.
برای رفع این مشکل می توانید دی وی دی ویندوز را تعویض کنید . احتمال دارد که دی وی دی خراب یا کثیف شده باشد . راه حل بعدی استفاده از هارد دیسک دیگر می باشد . احتمال آن وجود دارد که هارد دیسک خراب و یا بد سکتور داشته باشد و فایل های ویندوز نتوانند خودشان را بر روی هارد کپی کنند . نگران تهیه هارد دیسک و دی وی دی رام نباشید . در فروشگاه اینترنتی کامپیوتر نوآوران می توانید هارد های کارکرده و دی وی دی رام را با قیمت های مناسب تهیه کنید . بسیاری وقت ها دسترسی به اطلاعات هارد قبلی بسیار با ارزش تر از پرداخت مبلغی برای خرید هارد می باشد . این را به یاد داشته باشید . شما با کمک هارد دیگر می توانید ویندوز را نصب کرده با وصل کردن هر دو هارد به مادربورد دوباره به اطلاعات هارد قبلی دستیابی داشته باشید .
اما راه حل سوم که از همه مهمتر است و بیشتر مواقع برای خود من نیز اتفاق افتاده است، دی وی دی رام هست . بله DVD-ROM . اگر دی وی دی رام اکسترنال و یا دی وی دی رام دگیری دارید آن را به کامپیوتر وصل کنید و مجدداً نصب ویندوز ۱۰ را از اول شروع کنید . به دلیل اینکه در دی وی دی رام لنز وجود دارد و مدتی بعد کثیف یا خراب می شود ، لنز نمی تواند اطلاعات را از دی وی دی بخواند تا بر روی هارد کپی کند و این مشکل ایجاد می شود .
شناسایی دی وی دی رام با هارد دیسک از طریق IDE
اگر از کامپیوتر استفاده می کنید که هم هارد دیسک شما و هم دی وی دی رام از یک پورت IDE بر روی مادربورد استفاده می کنند ( منظورم مادربوردهای مدل های پایین که پنتیوم ۴ بودن هست )، حتماً از شناسایی درست هر دو دیوایس مطمون شوید و جامپر ها را درست و صحیح وصل کنید . در صورتی که از دی وی دی رام و هارد ساتا استفاده می کنید نیازی به تغییرات اضافه نمی باشد .

 

 

 

 

ارسال شده در مقالات.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *