Screenshot_2018-06-18-13-03-25

چرا دستگاه های وایرلس به درستی کار نمی کنند؟

چگونه کانال های دستگاه های وایرلس های نصب شده  را پیدا کنیم ؟

سناریو :

اگر در یک ساختمان یا اداره یا شرکت از چند دستگاه وایرلس استفاده می کنید اما کیفیت  اینترنت بدون سیم برای کاربران راضی کننده و یا قابل قبول نیست این مقاله ممکن است راهگشای شما باشد .

دستگاه وایرلس روی کدام کانال تنظیم شده است ؟

ابتدا باید بدانید که هر یک از دستگاه های وایرلس روی چه کانالی تنظیم شده است ؟ اگر هر دستگاه روی کانال جداگانه تنظیم شده باشد که خوب است ولی اگر دستگاه ها روی یک کانال تنظیم شده باشند ، بایستی کانال هر دستگاه را تغییر دهید . در این جا ما دو تا نام شبکه وایرلس داریم :

Qiau

IEEE

پیدا کردن کانال های وایرلس

پیدا کردن کانال های وایرلس

نمودار پوشا یا منطبق در کانال های وایرلس :

برای اینکه بدانید دستگاه های وایرلس روی چه کانالی قرار دارند ابتدا برنامه wifi analyzer  را روی موبایل خود نصب کنید . آنگاه موبایل لیست دستگاه های وایرلس به همراه کانال های آنها را نمایش می دهد . همانطور که در شکل می بینید در کانال ۱ دو نمودار مشاهده می کنید که دو دستگاه وایرلس بر روی کانال یک قرار گرفته اند(نمودار آبی و قرمز) و این برای بالا بردن پوشش آنتن دهی مناسب نیست و از تمام ظرفیت های وایرلس استفاده نمی شود . در این مواقع باید کانال دستگاه را تغییر دهید . اصطلاحاً به این شکل می گوییم نمودار پوشا است . نمودار آبی ، قرمز و فسفری رنگ از نوع پوشا می باشد .

نمودار غیر پوشا یا نا منطبق در کانال های وایرلس :

شکل این نمودار بیان می کند که دستگاه های وایرلس در کانال مجزا فعالیت می کنند و از این لحاظ آنتن دهی به مراتب بیشتر می شود . در شکل نمایش داده شده نمودار سبز و زرد رنگ از این نوع می باشد .

تغییر کانال وایرلس :

برای تغییر کانال وایرلس بایستی به تنظیمات پیکربندی وایرلس مراجعه کنید و کانال را تغییر داده و در انتها ذخیره کنید . کافیست با آی پی اولیه دستگاه وایرلس که شرکت سازنده بر روی دستگاه قرار داده وارد سیستم پیکربندی وایرلس شوید .

ارسال شده در مقالات - برچسب ها : .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *