آشنایی با سرویس ابری موزیلا

آشنایی با سرویس ابری یا پروفایل اینترنتی Mozilla :

آشنایی با سرویس ابری یا پروفایل اینترنتی Mozilla :

سرویس ابری مرورگر فایرفاکس ، خدمت و سرویسی است به کاربران اینترنت ،  که تاریخچه جستجو و صفحات مورد علاقه ای که ذخیره کرده اید را در خود نگهداری می کند . اگر در  اداره از اینترنت استفاده می کنید ، و با مرورگر موزیلا به جستجو می پردازید ، سایت هایی را که برای شما مهم هستند را بایستی ذخیره یا favorite /bookmark کنید تا بعداً بتوانید به آنها مراجعه کنید تا با این کار  نتایج جستجو خود را کاهش دهید و زودتر به صفحه مورد علاقه خود برسید .حال شما صفحه مورد علاقه خود را در کامپیوتر اداره ذخیره کرده اید ، و در کامپیوتر یا لپ تاپ منزل آدرس ذخیره شده سایتی که در اداره وارد آن شده بودید را ندارید.

راه حل دیگری که وجود دارد نوشتن سایت های مورد علاقه در کاغذ یا موبایل می باشد تا هر جا که با کامپیوتر دیگری به جز کامپیوتر خود وارد اینترنت شدید بتوانید با وارد کردن آدرس سایت به سایت مورد نظر بروید .  موزیلا برای این مشکل راه حلی ایجاد کرده و آن عضویت در سیستم ابری  موزیلا می باشد . چنانچه در سیستم موزیلا عضو باشید ، هر سایتی که ذخیره می کنید و یا به هر سایتی می روید نتایج آن ثبت شده و بعداَ می توانید لیست سایت هایی که مراجعه کرده اید را داشته باشید . در حقیقت شما وارد پروفایل شخصی خود در سیستم ابری موزیلا می شوید و از خدمات آن استفاده می کنید .

برای فعال کردن سیستم پروفایل شخصی در موزیلا بایستی یک اکانت ایجاد کنید و آدرس ایمیل و رمز خود را بدهید ، بعد از آن موزیلا ایمیلی به شما ارسال می کند که شما با تایید آن عضویت خود را در موزیلا تایید می کنید و می توانید از آن استفاده کنید .

من خودم از این سیستم استفاده می کنم و برایم خیلی مفید می باشد . خواستم اون را هم به شما معرفی کنم . اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا آن را برای دوستان خود به اشتراک بگزارید .

ارسال شده در مقالات.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *