آشنایی با  پزشکان متخصص قزوین

راه های کاهش خطای پزشکی

اعتبار بخشی در بیمارستان  ، راندمان خدمات بهداشتی و درمانی ، کیفیت و ایمنی درمان ، اهمیت خطا در پزشکی ، سنتینت ایونت  ، ارتقای سطح ایمنی بیمار

www.healthgrades.com

Dr.Babak Pazooki ,Dr.Jalal Raeisdana

این یک گزارشی است از تبادل نظر بین دکتر پازوکی و جلال ریس دانا

 

چگونه بخش های پزشکی با یکدیگر در تماس باشند ؟

چگونه پزشکان تجربیات خود را در اختیار پزشکان دیگر قرار دهند ؟

تمام افراد و پزشکانی که در سیستم خدمات بهداشت و درمان کار می کنند با مهمترین چیز یعنی ، جان انسان ها سرو کار دارند . بزرگترین ، مهمترین ، قدرتمندترین فرد جهان را هم در نظر بگیرید یک روز مریض می شود و این مسئولیت پزشکان و پرستاران  را بیشتر و بیشتر می کند . بنابراین کوچکترین خطایی ممکن است به جان فرد لطمه بزند . بیمارستان ها باید خطای فاجعه را تعیین کنند که امروزه یکی از استانداردهای بین المللی است . حادثه مهم را باید مشخص کرد و راه های جلوگیری از آن را باید تعیین کرد . فوت شخص بر اساس خطا هایی که در آن سیستم وجو دارد ، از دست دادن یک عضو ، دزدیده شدن یک بچه هم می تواند یک حادثه مهم باشد . امروزه در کنفرانس ها بین المللی در دنیا پزشکان به این روی آورده اند که چگونه باید خطای بیمارستان ها را پایین بیاورند .

دکتر جلال رئیس دانا نیز گفتند که در امریکا بیمارستان  ها  داکیومنت  سازی می کنند . دو خط و سه خط نوشتن برای معاینه بیمار کافی نیست و باید داکیومنتیشن خوبی داشت . اشکالاتی که در آینده به وجود می آیند را می توان با مطالعه داکیومنت ها پی برد مشکل از کجاست ؟ مثلاً بیمار چی گفت ؟ چه چیزی را خورد ؟

سیستم هایی که کنترل کننده باشند .

سیستمی که کسی که کار خوبی کرده سودش را ببینه و کسی که کار بدی کرده  ضررش را ببینه .

نوشتن اون کاری که می کنیم بسیار مساله مهمی است . نوشتن کاری که انجام می شود بسیار اهمیت دارد . اینجا چندین مزایای آن را می گویم :

مساله اعتبار بخشی در چند سال اخیر اقدامات خوبی انجام شده است . و بخش خصوصی به این امر یعنی اعتبار بخشی توجه دارد .

بیمار توسط چند پزشک معاینه می شود و پزشکان باید از نتایج اقداماتی که شده  ، نتایج آزمایشات و بررسی ها مطلع باشند تا کار پزشکان در یک جهت باشد  . پزشکان همدیگر را به ندرت می بینند اما اگر نوشته ای خوب و خوانا و کامل نوشته شده باشه و در اختیار پرستار قرار بگیرد ، پزشکان با مطالعه آن پی می برند که چه اقداماتی تا حالا انجام شده و اقداماتی بعدی را در راستای آن انجام می دهند . همچنین برای تصمیم گیری بهتر توسط پزشک این داکیومنت ها کمک بسیار زیادی به پزشک و کادر بهداشت و درمان می گذارد . اگر تماسی بین پزشک و پرستار وجود نداشته باشد چطور می شود پزشکان از اقداماتی که انجام می دهند مطلع شوند .

مطالب مرتبط در سایت آی تی ساپورتر

دانلود مقاله . فروردین ۱۳۹۵

ارسال شده در مقالات - برچسب ها : , , , , , , .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *