Screenshot_2018-06-18-13-03-25

چرا دستگاه های وایرلس به درستی کار نمی کنند؟

چگونه کانال های دستگاه های وایرلس های نصب شده  را پیدا کنیم ؟

سناریو :

اگر در یک ساختمان یا اداره یا شرکت از چند دستگاه وایرلس استفاده می کنید اما کیفیت  اینترنت بدون سیم برای کاربران راضی کننده و یا قابل قبول نیست این مقاله ممکن است راهگشای شما باشد .

دستگاه وایرلس روی کدام کانال تنظیم شده است ؟

ابتدا باید بدانید که هر یک از دستگاه های وایرلس روی چه کانالی تنظیم شده است ؟ اگر هر دستگاه روی کانال جداگانه تنظیم شده باشد که خوب است ولی اگر دستگاه ها روی یک کانال تنظیم شده باشند ، بایستی کانال هر دستگاه را تغییر دهید . در این جا ما دو تا نام شبکه وایرلس داریم :

Qiau

IEEE

پیدا کردن کانال های وایرلس

پیدا کردن کانال های وایرلس

نمودار پوشا یا منطبق در کانال های وایرلس :

برای اینکه بدانید دستگاه های وایرلس روی چه کانالی قرار دارند ابتدا برنامه wifi analyzer  را روی موبایل خود نصب کنید . آنگاه موبایل لیست دستگاه های وایرلس به همراه کانال های آنها را نمایش می دهد . همانطور که در شکل می بینید در کانال ۱ دو نمودار مشاهده می کنید که دو دستگاه وایرلس بر روی کانال یک قرار گرفته اند(نمودار آبی و قرمز) و این برای بالا بردن پوشش آنتن دهی مناسب نیست و از تمام ظرفیت های وایرلس استفاده نمی شود . در این مواقع باید کانال دستگاه را تغییر دهید . اصطلاحاً به این شکل می گوییم نمودار پوشا است . نمودار آبی ، قرمز و فسفری رنگ از نوع پوشا می باشد .

نمودار غیر پوشا یا نا منطبق در کانال های وایرلس :

شکل این نمودار بیان می کند که دستگاه های وایرلس در کانال مجزا فعالیت می کنند و از این لحاظ آنتن دهی به مراتب بیشتر می شود . در شکل نمایش داده شده نمودار سبز و زرد رنگ از این نوع می باشد .

تغییر کانال وایرلس :

برای تغییر کانال وایرلس بایستی به تنظیمات پیکربندی وایرلس مراجعه کنید و کانال را تغییر داده و در انتها ذخیره کنید . کافیست با آی پی اولیه دستگاه وایرلس که شرکت سازنده بر روی دستگاه قرار داده وارد سیستم پیکربندی وایرلس شوید .

۴ cd که تعمیرکار کامپیوتر باید با خود داشته باشد ؟

۴ cd که تعمیرکار کامپیوتر باید با خود داشته باشد ؟
هر تعمیر کار یا کارشناس کامپیوتر که در سازمان یا اداره یا فروشگاه و یا جایی که کامپیوتر وجود دارد و باید خدمات و پشتیبانی کامپیوتر ها را انجام دهد به وسایل و نرم افزاری نیاز دارد .

سی دی اول :
سی دی اول شامل سیستم عامل می باشد . یک تعمیرکار کامپیوتر باید در درجه اول سیستم عامل هایی که مورد نیازش می باشد را با خود داشته باشد . ویندوز اکس پی ، ویندوز ۷ ، ویندوز ۱۰ . همچنین بایستی نسخه های ۳۲ و ۶۴ هر یک را داشته باشد . چون بسیاری از نرم افزار ها در ورژن های خاصی از ویندوز به راحتی نصب و اجرا می شوند که در سایر ویندوزها این گونه نیست .
سی دی دوم :
سی دی دوم درایور هست . بعد از نصب سیستم عامل بر روی سخت افزار نوبت به نصب درایور می باشد . درایور ها را جدی بگیرید و بی تفاوت از آنها نگذرید . بهترین نرم افزارها و برنامه ها را نصب کنید اما درایور کارت صدا یا گرافیک نصب نباشه از نظر من فایده ندارد . چون اکثریت کاربران در فواصل کار با کامپیوتر می خواهند آهنگ گوش کنند که اگر درایور صدا نصب نباشد آنها را عصبانی خواهد کرد .
سی دی سوم :
سی دی سوم آکرونیس هست . همیشه سعی کنید بعد از نصب ویندوز و برنامه ها از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید .
سی دی چهارم :
سی دی چهارم نرم افزاری است به نام ویندوز لایو که کاربرد مهمی دارد و موجب می شود اطلاعات و فایل های روی دسک تاپ و شاخه داکیومنت از بین نرود و آنها را قبل از فرمت شدن در موقع نصب ویندوز ، محافظت کنید .

 

 

 

 

گرفتن بک آپ از ویندوز 7

آموزش نحوه تهیه نسخه پشتیبان با آکرونیس

آموزش نحوه تهیه نسخه پشتیبان با آکرونیس

بک آپ یعنی چی ؟
یک ادمین و پشتیبان کامپیوتر ، شخصی است که در یک اداره و یا سازمان ، وظیفه تعمیر و نگهداری کامپیوتر و تجهیزات وابسته به آن را بر عهده دارد .
نرم افزارهای بک آپ گیری خیلی متداول هستند . بسته به اینکه از چی می خواهید بک آپ بگیرید نرم افزار مناسب وجود دارد . از سویچ های سیسکو گرفته تا مودم ها ، ویندوز سرور ، وب سایت ساخته شده با وردپرس و … میتوانید نسخه پشتیبان تهیه کنید .

گرفتن بک آپ از ویندوز 7

گرفتن بک آپ از ویندوز ۷


نحوه بک آپ گیری از ویندوز :
همانطور که می دانید نصب ویندوز با همه درایورها و برنامه های جانبی مثل آفیس وقت زیادی می گیره و حالا نصب آنتی ویروس و به روز رسانی آن هم بماند که زمان قابل توجهی می گیرد . برای این که از وقت گزاشتن برای این کار خلاص شوید و کار خود را با سرعت بیشتری بالا ببرید بهتره از روش بک آپ گیری با آکرونیس استفاده کنید . اگر شما مدیر یا کسئول کامپیوتر در یک اداره باشید و با تعداد زیادی کامپیوتر سرو کار داشته باشید ، قطعاً پشتیبانی و خدمت رسانی به این همه کامپیوتر واقعاً کار سنگینی خواهد بود و چون اهمیت کار با کامپیوتر امروزه زیاد هست باید سریع تر کامپیوتر را درست کرده و به محل برگردانید تا در وقت و خدمت رسانی صرفه جویی کنید .
سی دی آکرونیس را کامپیوتر گذاشته و کامپیوتر را ریست کنید . کامپیوتر به صورت اتوماتیک وارد محیط آکرونیس می شود . گزینه Acronis Image را انتخاب کنید .و برای گرفتن بک آپ گزینه Back up را انتخاب کنید آنگاه درایو C که درایو ویندوز است را انتخاب کنید .
مسیر بک آپ گیری را که یکی از درایو ها می باشد را مشخص کنید .
نرم افزار شروع به بک آپ گیری می کند و این عمل بسته به سرعت سیستم ۱۰ دقیقه ای طول می کشد .
پس از بک آپ گیری سی دی آکرونیس را از دستگاه خارج کنید و کامپیوتر را ریست نمایید .

نحوه ریکاوری یا بازیابی بک آپ :
بعد از اینکه از ویندوز بک آپ تهیه کردید هر وقت نیاز شد یا ویندوز خراب شد یا کسی روی ویندوز رمز گزاشت که نتوانستید رمز آن را بر دارید ، می توانید ریکاور کرده و ویندوز را در عرض چند دقیقه مجدداً نصب کنید .

 

مودم اینترنت خانگی برای مخابرات قزوین

چگونه مودم adsl ایسوس را راه اندازی کنیم ؟

نحوه راه اندازی و استفاده از مودم یا روتر ADSL  مدل Combo

مودم اینترنت خانگی برای مخابرات قزوین

مودم اینترنت خانگی برای مخابرات قزوین

این مدل تنها ارتباط کابلی را با کامپیوتر و لپ تاپ برقرار می کند . یعنی در صورتی که کابل شبکه از کامپیوتر به مودم وصل باشد کامپیوتر اینترنت خواهد داشت .

چگونه مودم را روشن کنیم ؟

برای روشن کردن مودم ، ابتدا فیش آدابتور را به مودم بزنید و آدابتور را به پریز برق بزنید . توجه کنید که حتماً از آدابتور خود دستگاه استفاده کنید و آدابتور دستگاه دیگری که فیش آن به مودم می خورد را به مودم وصل نکنید چون مودم خراب می شود .

چراغ های روی مودم نشان دهنده چیست ؟

بر روی مودم چندین چراغ وجود دارد که هر یک بیان چیزی می باشد .

چراغ   powerروشن : این چراغ روشن یا خاموش یودن مودم را نمایش می دهد .

چراغ  Statusاستاتیوس : این چراغ وضعیت شبکه شما را نمایش می دهد . اگر چراغ روشن باشد یعنی با شرکت سرویس دهنده اینترنت ارتباط برقرار کرده است . اگر چراغ چشمک زن باشد یعنی هنوز با شرکت سرویس دهنده اینترنت ارتباط برقرار نکرده است .

چراغ  Activityاکتیویتی : این چراغ تبادل اطلاعات بین مودم و کامپیوتر را نمایش می دهد .

چراغLan  لن : چراغ لن ارتباط بین کامپیوتر و مودم را با کابل RJ45 نمایش می دهد .

چراغ Usb یو اس بی : وصل بودن کابل usb  به کامپیوتر را نمایش می دهد .

پورت ها و سوکت های پشت مودم برای چیست ؟

 

line port  برای  اتصال کابل خط تلفن –Rj11-  به مودم می باشد .

Usb port  برای اتصال کامپیوتر با مودم با کابل یو اس بی می باشد .

Lan port  برای اتصال کارت شبکه کامپیوتر یا لپ تاپ یا هاب و سویچ با کابل شبکه  به مودم می باشد .

Reset  برای برگرداندن تنظیمات مودم به تنظیمات کارخانه ای استفاده می شود .

Consol port  برای تنظیمات مودم با کامپیوتر از طریق کابل کنسول استفاده می شود .

Power  برای وصل کردت آدابتور به مودم استفاده می شود .

On-Off  برای روشن و خاموش کردن مودم استفاده می شود .

 

چگونه مودم را برای استفاده از اینترنت پیکربندی کنیم ؟

بایستی با آی پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱  وارد دستگاه شوید .

ساب نت ماسک را روی ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۰  قرار دهید .

با مخابرات و یا شرکتی که از آن برای اینترنت ثبت نام کرده اید ، مثل های وب ، شاتل و البرز نت تماس گرفته و تنظیماتی که گفته می شود را در مودم قرار دهید .

نحوه تنظیمات و پیکربندی مودم در سایت علم فردا

 

چگونه از مودم بک آپ یا نسخه پشتیبان تهیه کنیم ؟

برای تهیه نسخه پشتیبان از مودم بعد از وارد شدن به محیط ادمین گزینه backup  را پیدا کرده و پس از دادن مسیر ذخیره برای بک آپ ، بر روی گزینه backup  کلیک کنید . وقتی که می خواهید تنظیمات مودم را دستکاری کنید و یا گزینه ای را آزمایش کنید بهتر است از مودم بک آپ تهیه کنید . گرفتن بک آپ ۵ دقیقه بیشتر طول نمی کشد اما کار شما را بسیار راحت می کند .

نحوه گرفتن بک آپ از مودم اینترنت بر اساس سایت علم فردا

 

چگونه بک آپ گرفته شده را بازیابی کنیم؟

برای این منظور با استفاده از گزینه Update  و دادن مسیر بک آپ ذخیره شده ، بک آپ را بازایابی کنید . وقتی که تنظیمات مودم به هم می ریزد و یا تغییراتی در مودم داده اید که به خاطر نمی آورید کدام گزینه ها را تغییر دهید بهترین گزینه بازگرداندن بک آپ است . این کار ۵ دقیقه وقت نیاز دارد .

نحوه بازیابی بک آپ مودم اینترنت بر اساس سایت علم فردا

چه وقت باید مودم را ریست کنیم ؟

وقتی که شرکت اینترنت خود را تعویض می کنید و یا به محل دیگری جاجا می شوید اینجاست که باید مودم را ریست کنید .برای مثال در منطقه ای که شما زندگی می کنید شرکت های اینترنتی هاب وب ، شاتل و البرز نت قرار دارند و اینترنت ارائه می کنند و شما به خیابان دیگری منتقل می شوید که هیچ کدام از این شرکت ها آنجا اینترنت ارائه نمی کنند و اصطلاحاً تحت پوشش ندارند و فقط شرکت اینترنت مخابرات ۲۰۲۰ قرار دارد . در این مواقع بایستی نام کاربری و رمز جدید از مخابرات بگیرید و در مودم وارد کنید که بایستی مودم را ریست کنید .

در مواقعی نیز هست که قصد دارید مودم را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بر گردانید و یا می خواهید مودم را به عنوان کالای دست دوم به فروش برسونید که بهتر است مودم را ریست کنید .

 

چرا موبایل و لپ تاپ و تبلت من اینترنت ندارد؟

در بعضی مواقع شما با موبایل به مودم وصل شده اید و علامت وایرلس روی گوشی مشاهده می کنید اما هر سایتی مثل سایت سازمان سنجش را می زنید وارد نمی شود .این مواقع پیشنهاد می کنم DNS  را به صورت دستی به موبایل خود وارد کنید احتمال زیاد مشکل حل می شود .

DNS 8.8.8.8  می تواند یکی از آنها باشد .

استارتاپ ها در قزوین

چه اقداماتی در زمینه تجارت الکترونیک می توان در قزوین انجام داد ؟

قزوین در مسیر توسعه تجارت الکترونیک و اینترنتی کردن کسب و کارها

کلیه مطالبی که در این سایت بیان شده برای منطقه سوم  قزوین مثل ملاصدرا ، نوروزیان ، جانبازان ، کوثر و مینودر طراحی شده است .

استارتاپ ها در قزوین

قزوین در مسیر تجارت الکترونیک

 

منظور از تجارت الکترونیک  در منطقه سوم قزوین چیست ؟

هر گونه تجارت بدون سرو کار  داشتن کاغذ و در بستر اینترنت و از طریق وب سایت که پرداخت پول نیز در آن به صورت اینترنتی و غیر حضوری صورت گیرد را تجارت الکترونیک می گویند . مثال :

شارژ کردن شهروند کارت اتوبوس ها از طریق سایت

سفارش اینترنتی لوازم خشکبار از طریق وب سایت و دریافت آن درب منزل

منظور از اینترنتی کردن کسب و کارها در قزوین چیست ؟

منظور انجام خدمات به صورت غیر حضوری و در بستر اینترنت می باشد .

مثال : گرفتن نوبت از درمانگاه از طریق وب سایت

گرفتن نوبت دندانپزشکی از وب سایت

تجارت الکترونیک در قزوین به چه امکاناتی نیاز دارد ؟

به طور کلی اولین چیزی که یک تجارت الکترونیک نیاز دارد داشتن وب سایت می باشد .

دوم نیاز به پیاده سازی سخت افزار مناسب مثل کامپیوتر و پرینتر و شبکه در کسب و کار دارد .

سوم سیستم پرداخت اینترنتی که بتوان پرداخت را بر اساس آن انجام داد .

پرداخت های اینترنتی چیست ؟

پرداخت های اینترنتی منظور پرداخت پول و یا خدمات انجام کاری در بستر اینترنت توسط کارت ها بانکی و رمز دوم می باشد .

مثال : پرداخت قبوض برق از داخل سایت اداره برق نمونه ای از پرداخت اینترنتی می باشد .

پرداخت هزینه ثبت نام در کنکور کارشناسی نیز نوعی پرداخت اینترنتی می باشد .

همچنین خرید شارژ ایرانسل و همراه اول از طریق اینترنت نیز نوعی پرداخت اینترنتی می باشد .

 

وب کم زنیت چین

چگونه وب کم کامپیوتر و لپ تاپ را راه اندازی کنیم ؟

چگونه وب کم کامپیوتر و لپ تاپ  را راه اندازی کنیم ؟

کلیه مطالبی که در این مقاله آورده ام برای کامپیوتر و لپ تاپ یکسان می باشد .

نصب درایور وب کم :

بعد از نصب فیزیکی وب کم به کامپیوتر( وصل کردن کابل وب کم به usb  ( باید آن را به کامپیوتر معرفی کنید . خیلی کم پیش می آید که وب کم ها توسط ویندوز شناسایی شوند . اما هستند مدل هایی از وب کم که بدون هیچ کار اضافه ای بعد از وصل کردن به کامپیوتر شناسایی می شوند )اگر هم شناسایی شوند به صورت plug and play  بوده و به صورت استاندارد شناسایی می شوند و از همه کیفیت وب کم نمی توانید استفاده کنید . با کمک سی دی داخل جعبه ، وب کم را نصب کنید .

آشنایی با طرز کار وب کم

نرم افزار وب کم چیست ؟

بعد از نصب و شناسایی وب کم ، نوبت به نصب برنامه های مورد استفاده از وب کم دارید . با کمی جستجو در گوگل می توانید این برنامه ها را دانلود و نصب کنیدو یا از داخل خود سی دی ممکن است سازنده برنامه های مورد نیاز را قرار داده باشد . بعضی از برنامه های وب کم هستند که دارای قابلیت عسکبرداری و یا نوشتن متن بر روی تصویر می باشند .

وب کم به عنوان میکروفن

بسیاری از وب کم های امروزی از قابلیت ضبط صدا استفاده می کنند . یعنی ضمن اینکه در حال تصویربرداری هستند ، می توانید صدای اطراف را نیز ذخیره کنید . کیفیت ضبط صدای آن به فاصله ای که وب کم با سخنران قرار دارد بستگی دارد .

فرمت های ضبط تصویر:

برای کم کردن حجم فیلم برداری می توانید از داخل تنظیمات نرم افزار مربوطه ، کیفیت ضبط تصویر را تغییر دهید . به طور کلی برای داشتن کیفیت مناسب و حجم کم از فرمت MP4  استفاده کنید . این همان فرمتی است که موبایل ها از آن استفاده می کنند .

 

 دانلود رایگان و آسان نرم افزار وب کم – قابل استفاده برای اکثر وب کم ها

 

چگونه تشخیص دهیم باطری مادربورد سالم است ؟

 

آشنایی با کارت شبکه

آشنایی با کارت های شبکه اترنت و بی سیم

آشنایی با کارت های شبکه اترنت و بی سیم

به طور کلی چند نوع کارت شبکه داریم ؟

به طور کلی دو نوع کارت شبکه داریم : کارت شبکه با سیم و کارت شبکه بدون سیم . نوع دیگری از کارت های شبکه هستند که به صورت usb  می باشند و برای هر دو نوع لن و بی سیم وجود دارند . این کارت ها پس از وصل شدن به پورت  usb  کامپیوتر ، و نصب درایور مربوطه قابل استفاده می شوند . این کابل ها از سال های ۱۳۹۴ بیشتر متداول شدند .

قیمت کارت های شبکه چند می باشد ؟

با توجه به تنوع شرکت ها و مدل های کارت های شبکه ، قیمت مشخص و یکسانی ندارند و بایستی از بازار یا سایت های کیمیا آن لاین و دیجی کالا و سایت های مشابه  قیمت گیری کنید . اما عموماً شرکت های d-link – tp-link  در بازار محصولات بیشتری دارند . اما مدل های usb  قیمت بیشتری از سایر کارت ها دارند .

کاربرد هر یک از کارت های شبکه اترنت و بی سیم در کجاست ؟

  • از کارت های اترنت در مکان هایی که فاصله کامپیوتر با پریز شبکه و یا سویچ و یا هاب نزدیک باشد استفاده می شود . مانند اداره و یا یک مدرسه .
  • برای انتقال فایل های لپ تاپ و یا کامپیوتر به یکدیگر می توان از کارت شبکه استفاده کرد.
  • از کارت های بی سیم برای جاهایی که مودم وایرلس نصب و راه اندازی شده باشد و یا کامپیوتر ها جابجایی زیادی دارند استفاده می شوند . مانند آموزشگاه ها و شرکت هایی که طراحی شبکه آن ها با دستگاه وایرلس صورت گرفته است . همچنین در بسیاری از سایت های کامپیوتری که فضای به مراتب بزرگتری دارند و هزینه کابل کشی مقرون به صرفه نمی باشد ، استفاده از کارت های شکه بی سیم گزینه مناسبی می باشد .
  • برای انتقال اطلاعات از تلفن همراه اندرویدی به کامپیوتر شخصی و لپ تاپ از کارت شبکه بی سیم استفاده می شود .

نقاط ضعف و نقاط قوت  هر یک از کارت های شبکه را بیان کنید .

نقاط ضعف :

  • سرعت انتقال اطلاعات در بعضی از کارت های شبکه ممکن است پایین تر از آن چیزی باشد که تصور می شود و معمولاً به دلیل مسافت و یا تکنولوژی ساخت آن کارت می باشد .
  • هم چنین در کارت های بی سیم احتمال پایین بودن سرعت انتقال اطلاعات و یا قطع بودن شبکه بسیار وجود دارد .
  • سرقت و هک اطلاعات یا اختلال  در شبکه های بی سیم هم یکی از معایب این کارت ها م یباشد که در صورت برقرای امنیت می توان  از این کارت ها استفاده کرد .

نقاط قوت :

  • هزینه راه اندازی کمتر کارت های شبکه اترنت است در مقایسه با کارت های بی سیم و عیب یابی کارت های شبکه به مراتب راحتر از بی سیم می باشد .

 

آموزش و معرفی مودم اینترنت ایسوس –

این مدل برای فروش موجود می باشد . در صورت تمایل از فرم تماس با من استفاده کنید .

ddr1 رم نوع اول

چگونه رم های DDR1 را از رم های DDR2 تشخیص دهیم ؟

چگونه رم های DDR1 را از رم های DDR2 تشخیص دهیم ؟
ابتدا رم های ddr1 که در این مقاله برای اختصار رم های نوع اول نامگذاری می شوند ارائه شدن و سپیس رم های DDR2 موسوم به رم های نوع دوم .

ddr1 رم نوع اول

ddr1 رم نوع اول

رم های نوع اول دارای ظرفیت های ۲۵۶ مگابایت ، ۵۱۲ مگابایت ؛ ۱۰۲۴ مگابایت می باشند . طی سال های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵ عموماً رم هایی که بر روی مادربوردها بسته می شد از نوع اول بود . یادم هست که مادربوردهایی از شرکت گیگابایت ، ام اس آی ، ازروک و مدل هایی از ایسوس از این رم ها استفاده می کردند . رم های دو آل چنل نیز از اصطلاحات معروف آن زمان بود . یعنی رم هایی که بایستی با یکدیگر و یک اندازه و یک شکل روی شیارهای همرنگ در روی مادربورد نصب می شدند وگرنه کامپیوتر روشن می شد اما تصویر نمی داد . رم های شرکت جیل یا ژل از این مدل ها بودند و به رنگ آبی خوش رنگ بودند . اگر کامپیوتر ۵۱۲ گیگابایت یا ۱۰۲۴ مگابایت رم داشت خیلی دیگه به روز بود و لاکچری به حساب می آمد . لازم به ذکر است ویندوز محبوب و مورد استفاده کاربران در این زمان ویندوز اکس پی بود .

آموزش تصویری آشنایی با رم های ddr1,ddr2

رفته رفته رم های نوع دوم طی سال های ۱۳۸۶ وارد بازار شدند . این رم ها در همان ظرفیت های رم های نوع اول یعنی ۲۵۶-۵۱۲-۱۰۲۴ مگابایت را داشت و یک مدل ۲۰۴۸ یا ۲ گیگابایت هم اضافه شده بود. قیمت رم ۱۰۲۴ نوع اول با ۲۰۴۸ تفاوت قیمت چندانی نداشت و از این رو کاربران و خریداران رم ها ترجیح می دادند از نوع رم های دوم استفاده کنند . البته شکل ظاهری این دو رم تفاوت داشت و کاربر را مجبور به ارتقای سیستم می داد تا مادربورد کامپیوتر را تعویض کند بلکه بتواند از رم های نوع دوم استفاده کند . ویندوز پر طرفدار آن زمان ویندوز ویستا بود که بعد از مدتی که اشکالات آن مشخص شد کم کم ویندوز ۷ به جای ویندوز ۷ وارد دنیای کامپیوتر ها شد . در طی سال ها که با این نوع رم ها کار کردم به ندرت خرابی آن ها را شاهد بودم و شاید برای همین بود که گینگستون گارانتی دراز مدت به رم های ساخت تولید خود داده بود . هنوز هم کامپیوتر های بسیاری هستند که از این نوع رم ها استفاده می کنند و چنانچه کاربران با کندی سیستم خود مواجه هستند میتوانند تا اندازه ای معقول که مادربورد کامپیوتر آنها اجازه دهد رم کامپیوترشان را بالا ببرند و سرعت سیستم شان را کمی بهبود بخشند .

 

آموزش و معرفی رم های کامپیوتر نوع تا نوع چهارم

کرایه شارژر لپ تاپ

شارژر لپ تاپ را می تونم امانت بگیرم ؟

با توجه به قیمت نسبتاً بالای شارژر لپ تاپ و محدویت بودجه مشتریان و مصرف کنندگان لپ تاپ ، شارژر لپ تاپ براساس شرایط سایت امانت داده می شود .

کرایه یا امانت شارژر لپ تاپ فقط برای افراد ساکن در شهر قزوین می باشد .

حداکثر مهلت کرایه شارژر لپ تاپ یک هفته می باشد .

سفارش درخواست شارژر لپ تاپ به صورت اینترنتی بوده و بعد از ثبت سفارش با شما تماس گرفته می شود .

پرداخت هزینه کرایه شارژر به صورت اینترنتی می باشد و از طریق سایت فروشگاه پرداخت می گردد .

برای اطمینان از موجود بودن شارژر در سایت لطفا سایت فروشگاه را بررسی کنید .

مدارک مورد نیاز برای اجاره یا کرایه شارژر داشتن کارت ملی و قبض برق یا تلفن می باشد .

هرگونه خرابی شارژر یا شکستن کالای تحویل گرفته شده بر عهده مشتری می باشد .
[“aparat id=”9Nqes]

 

پایین بودن سرعت کامپیوتر

آیا پایین بودن سرعت کامپیوتر یا لپ تاپ شما را هم خسته کرده ؟

آیا پایین بودن سرعت کامپیوتر یا لپ تاپ شما را هم خسته کرده  ؟

با نصب برنامه ها و نرم افزارها بر روی کامپیوتر ، رفته رفته سرعت کامپیوتر یا لپ تاپ  شما پایین می آید و وقتی سیستم را روشن می کنید یا برنامه ای را اجرا می کنید ، کمی طول می کشد . بر روی موبایل هم همین طور می باشد . بعد از چند سالی که از گوشی استفاده می کنید ، گوشی کند تر می شود . حتماً با بنده موافق این مطلب هستید که وقتی می خواهید عکس بگیرید یا  با گوشی  به اینترنت وصل  می شوید ، گوشی مثل روز های اول آن کار نمی کند و کمی معطل می کند . شما که نمی خواهید با یکبار خراب شدن باطری لپ تاپ و یا شارژر آن ، لپ تاپ خود را دور بیندازید !

راه حل بالا بردن سرعت کامپیوتر

راه حل بالا بردن سرعت کامپیوتر

در خصوص کامپیوتر های رو میزی باید بگویم که با صرف کمی پول می توانید کاری کنید که کامپیوترتان تا حد معقولی از حالت کندی خارج شود و بتوانید با آن نرم افزار های معمول و متداول مثل Office  را اجرا کنید . می توانید RAM  کیس را ارتقا دهید یا هارد دیسک دیگری به کیس اضافه کنید . با توجه به بالا بودن خرید کامپیوتر این حداقل کاری هست که می توانید انجام دهید . هنوز هم بعید می دانم گوشی موبایل بتواند جای موبایل را بگیرد و کامپیوتر غیر قابل استفاده باشد در منزل . اگر دانشجو باشید و بخواهید روی پایان نامه خود کار کنید ، و آن را روی نرم افزار تایپ وارد کنید قطعاً با موبایلی با صفحه نمایش بسیار کوچک نسبت به مونیتور کامپیوتر  که نمی توان چنین کاری کرد و باید حتماً با کامپیوتر این کار را انجام داد .

با وجود ظهور ویندوز ۱۰ و ارائه آن توسط شرکت مایکرو سافت ، نصب نکردن آن روی کامپیوتر خیلی چیز یا مانعی نیست که جلوی موفقیت شما را بگیرد و یا شما را از کار کردن با کامپیوتر منصرف کند . کامپیوتر خود من ویندوز ۷ دارد و برنامه های مورد نیاز خود را نصب کرده ام و به خوبی کارهای روزمره ام را انجام می دهم . ویندوز ۱۰ برای اجرا و نصب به پیکربندی بهتری از قطعات نیاز دارد که با توجه به این که هدف من از این مقاله جلوگیری از خرج تراشی بیهوده است ، توصیه می کنم اگر ضرورت نمی بینید ویندوز ۱۰ نصب نکنید . خوشبختانه نرم افزار ها در چندین کلاس ارائه می شوند و شما می توانید آنها را تهیه و بر روی ویندوز ۷ نصب کنید . استادان و معلمان شما به نحوه استفاده و به کار گیری درست نرم افزار ها توسط شما به شما نمره می دهند نه با نصب جدیدترین ویندوز و نرم افزار ها .

 سعی کردم در این مقاله خیلی ساده و روان مطالب را بنویسم . چنانچه هر یک از مطالب برای شما واضح نبود و یا نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه دارید می توانید از طریق صفحه ارتباط با من ، سوال خود را مطرح کنید .