چه چیزهایی یک مهندس تجارت الکترونیک باید بداند ؟

ایجاد وب سایت :

به طور کلی تجارت الکترونیک یعنی وب سایت . بنابراین برای تجارت خود در دنیای اینترنت حتماً باید وب سایت داشته باشید . اگر می توانید سایت را خودتان به اجرا دربیاورید با کمی وقت و حوصله . در غیر اینصورت این کار را به متخصص مربوطه بسپارید و بودجه میلیونی برای این کار در نظر بگیرید .

درگاه پرداخت اینترنتی :

سایت بدون درگاه پرداخت اینترنتی ، سایت معمولی و بدون تجارت خواهد بود . با گسترده شدن اینترنت در منازل مردم ، اکثر مردم تمایل به خرید و سفارش کالاها و خدمات مورد نیاز از سایت دارند . بنابراین سایت بایستی دریافت پول را به صورت اینترنتی انجام دهد . سایت آرین پال یکی از سایت هایی است که خدمات پرداخت اینترنتی را انجام می دهد .

آزمایش سرعت سایت :

برای آزمایش سرعت سایت ، سایت های زیادی وجود دارند . در اینجا نام دو سایت را برای شما می برم که از سایت آقای بقوسیان یاد گرفتم .

www.gtmetrix.com

www.tools.pingdom.com

به کمک این دو سایت می توانید از گزارش هایی که سایت به شما می دهد ، مورد استفاده قرار دهید و برای بهبود سایت استفاده کنید . گزارش سایت کاملاً به صورت انگلیسی می باشد .

برای استفاده از قابلیت های بیشتر سایت باید در آن عضو شوید .

آشنایی با سرویس ابری موزیلا

آشنایی با سرویس ابری یا پروفایل اینترنتی Mozilla :

آشنایی با سرویس ابری یا پروفایل اینترنتی Mozilla :

سرویس ابری مرورگر فایرفاکس ، خدمت و سرویسی است به کاربران اینترنت ،  که تاریخچه جستجو و صفحات مورد علاقه ای که ذخیره کرده اید را در خود نگهداری می کند . اگر در  اداره از اینترنت استفاده می کنید ، و با مرورگر موزیلا به جستجو می پردازید ، سایت هایی را که برای شما مهم هستند را بایستی ذخیره یا favorite /bookmark کنید تا بعداً بتوانید به آنها مراجعه کنید تا با این کار  نتایج جستجو خود را کاهش دهید و زودتر به صفحه مورد علاقه خود برسید .حال شما صفحه مورد علاقه خود را در کامپیوتر اداره ذخیره کرده اید ، و در کامپیوتر یا لپ تاپ منزل آدرس ذخیره شده سایتی که در اداره وارد آن شده بودید را ندارید.

راه حل دیگری که وجود دارد نوشتن سایت های مورد علاقه در کاغذ یا موبایل می باشد تا هر جا که با کامپیوتر دیگری به جز کامپیوتر خود وارد اینترنت شدید بتوانید با وارد کردن آدرس سایت به سایت مورد نظر بروید .  موزیلا برای این مشکل راه حلی ایجاد کرده و آن عضویت در سیستم ابری  موزیلا می باشد . چنانچه در سیستم موزیلا عضو باشید ، هر سایتی که ذخیره می کنید و یا به هر سایتی می روید نتایج آن ثبت شده و بعداَ می توانید لیست سایت هایی که مراجعه کرده اید را داشته باشید . در حقیقت شما وارد پروفایل شخصی خود در سیستم ابری موزیلا می شوید و از خدمات آن استفاده می کنید .

برای فعال کردن سیستم پروفایل شخصی در موزیلا بایستی یک اکانت ایجاد کنید و آدرس ایمیل و رمز خود را بدهید ، بعد از آن موزیلا ایمیلی به شما ارسال می کند که شما با تایید آن عضویت خود را در موزیلا تایید می کنید و می توانید از آن استفاده کنید .

من خودم از این سیستم استفاده می کنم و برایم خیلی مفید می باشد . خواستم اون را هم به شما معرفی کنم . اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا آن را برای دوستان خود به اشتراک بگزارید .

ایمیل مارکتینگ در بازاریابی

چرا بعضی وقت ها اکانت جی میل به درستی کار نمی کند ؟

اگر اکانت جی میل داشته باشید و وارد آن شده باشید بایستی تمام گزینه ها و امکانات جی میل را  با آیکون آنها مشاهد کنید .  شاید برای شما پیش آمده باشد که بعضی وقتها از کامپیوتر دیگری که می خواهید وارد جی میل خود شوید ، این کار برای شما مقدور نمی باشد و معمولاً در کافی نت ها و یا سایت های کامپیوتر و یا آموزشگاه ها رخ می دهد .آیا می دانید دلیل چیست ؟

با ما باشید تا برای شما توضیح دهم .

این مشکل دو دلیل می تواند داشته باشد : یکی تاریخ سیستم و دیگری DNS

حالت اول : اگر تاریخ کامپیوتر شما به درستی تنظیم نشده باشد و به اصطلاح عقب باشد ، سیستم وقتی می خواهد  به سرور گوگل وصل می شود خطای تاریخ  را مشاهده می کند و نمی تواند با گوگل کانکت پیدا کند و به مشکل مواجه می شود .

حالت دوم : در بسیاری از کامپیوتر ها نیاز هست که آدرس آی پی در DNS  ذخیره گردد و چنانچه آدرس نباشد ، سیستم نمی تواند به درستی کار کند . بنابراین اگر آدرس DNS  را از شرکت مخابرات تهیه کند و در کامپیوتر یا موبایل خود قرار دهید ، مشکل شما حل خواهد شد .

آدرس DNS  چیزی شبیه به این است :

۸۰٫۱۹۱٫۲۱۶٫۲

این راه حل های گفته شده  در بسیاری از مواقع می تواند راه گشای شما باشد . پس حتماً به تنظیمات ساعت و تاریخ کامپیوتر خود اهمیت دهید و آن را نادیده نگیرید .

در پایان اگر نظر و پیشنهادی دارید می توانید برای ما نظر خود را ثبت کنید .

نویسنده مقاله : pdfsabz

هوشمندسازی سیستم سرمایشی کولر

۵ نکته ای مهم اشتغال در صنعت هوشمند سازی سیستم سرمایشی باید بدانید ..

۵ نکته ای مهم  اشتغال در صنعت هوشمند سازی سیستم سرمایشی باید بدانید …

 

تعداد کولر های آبی

برای هر کسب و کاری اگر کسب و کار شما کالایی را تولید می کند و یا تولیدی می باشد ،  باید از میزان کالای تولیدی خود و گنجایش بازار اطمینان پیدا کنید . با توجه به اینکه کسب و کار شما در صنعت کولر آبی می باشد ، باید ابتدا بدانید که چند تا کولر آبی فعال و سالم که در حال استفاده می باشند وجود دارد . با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور ما ، حدس می زنید چه تعداد کولر آبی وجود دارد . واضح است که عدد قابل توجهی خواهد شد .

هوشمندسازی سیستم سرمایشی کولر

هوشمندسازی سیستم سرمایشی کولر

بحران کمبود آب

در خبرها شاهد این هستیم که کشور ما با کمبود آب مواجه است و اگر به پشت بام منزل خود سر زده باشید ، خواهید دید که تعدادی از کولر ها ممکن است آب از داخل کولر به بیرون یا از شیلنگ آب چکه کند . حالا با توجه به تعداد کولر های موجود و ۲۴ ساعت شبانه روز وقتی محاسبه کوچکی انجام دهید و آن را به لیتر تبدیل کنید به رقم در خور توجهی دست پیدا خواهید کرد . اگر کسی توانست یک رابطه ریاضی برای این کار بنویسه به من هم یاد بده .

کاهش مصرف انرژی برق

با مدیریت در روشن کردن و خاموش کردن کولر آبی و یا تعیین برنامه زمانی می توان به میزان قابل توجهی در مصرف برق مصرفی کولر صرفه جویی کرد و یا کاهش داد . ساده ترین روش آن است که به وسیله برد های آردوینو یا الکترونیکی مداری طراحی کنیم که با توجه به دمای اتاق اقدام به روشن و خاموش کردن کولر آبی نماید . همچنین می توانیم از راه دور کولر را خاموش و یا روشن نماییم .

اشتغال زایی

تولید بردهای موردنظر در شرکت یا کارگاه و نصب و پشتیبانی آنها در ساختمان ، زمینه  اشتغال افراد را  ایجاد می کند و انجام تولید انبوه آن هم موجب اشتغال تعداد قابل توجهی از نیرو های تکنسین می شود. برای راه اندازی چنین کسب و کاری پیشنهاد می کنم از یک کارآفرین و یا استاد درس کار آفرینی مشاوره بگیرد و حتماً بیزنس پلن خود را طراحی کنید .

 

بیشترین کولر های آبی

با توجه به این که در ادارات بیشتر از کولرهای آبی استفاده می شود و به طور متوسط بستگی به میزان و شدت گرما روزانه ۴ الی ۶ ساعت کولر روشن می باشد ، بدیهی است که با اقدامات هوشمند سازی شاهد مزایای زیادی مثل افزایش  راندمان و کاهش هزینه ها خواهیم بود . همچنین هوشمند سازی وقتی که کولر در ساعات غیر اداری به دلایل مختلف روشن می ماند و کسی نیست خاموش کند ، کمک بسیار زیادی خواهد کرد .

محیط زیست

برای تولید برق مصرفی در نیروگاه حرارتی از سوخت گازوییل و گاز  استفاده می شود . هر چه قدر به برق بیشتر نیاز داشته باشیم یعنی باید سوخت بیشتری مصرف شود تا برق تولید شود و افزایش سوخت برابر است آلودگی بیشتر و گرمای بیشتر . چون دود سوخت مصرف شده در نیروگاه به هوا وارد می شود .  می توان با کمی مدیریت انرژی راندمان بالا داشت به طوری که سوخت کمتری مصرف کرد .

Screenshot_2018-06-18-13-03-25

چرا دستگاه های وایرلس به درستی کار نمی کنند؟

چگونه کانال های دستگاه های وایرلس های نصب شده  را پیدا کنیم ؟

سناریو :

اگر در یک ساختمان یا اداره یا شرکت از چند دستگاه وایرلس استفاده می کنید اما کیفیت  اینترنت بدون سیم برای کاربران راضی کننده و یا قابل قبول نیست این مقاله ممکن است راهگشای شما باشد .

دستگاه وایرلس روی کدام کانال تنظیم شده است ؟

ابتدا باید بدانید که هر یک از دستگاه های وایرلس روی چه کانالی تنظیم شده است ؟ اگر هر دستگاه روی کانال جداگانه تنظیم شده باشد که خوب است ولی اگر دستگاه ها روی یک کانال تنظیم شده باشند ، بایستی کانال هر دستگاه را تغییر دهید . در این جا ما دو تا نام شبکه وایرلس داریم :

Qiau

IEEE

پیدا کردن کانال های وایرلس

پیدا کردن کانال های وایرلس

نمودار پوشا یا منطبق در کانال های وایرلس :

برای اینکه بدانید دستگاه های وایرلس روی چه کانالی قرار دارند ابتدا برنامه wifi analyzer  را روی موبایل خود نصب کنید . آنگاه موبایل لیست دستگاه های وایرلس به همراه کانال های آنها را نمایش می دهد . همانطور که در شکل می بینید در کانال ۱ دو نمودار مشاهده می کنید که دو دستگاه وایرلس بر روی کانال یک قرار گرفته اند(نمودار آبی و قرمز) و این برای بالا بردن پوشش آنتن دهی مناسب نیست و از تمام ظرفیت های وایرلس استفاده نمی شود . در این مواقع باید کانال دستگاه را تغییر دهید . اصطلاحاً به این شکل می گوییم نمودار پوشا است . نمودار آبی ، قرمز و فسفری رنگ از نوع پوشا می باشد .

نمودار غیر پوشا یا نا منطبق در کانال های وایرلس :

شکل این نمودار بیان می کند که دستگاه های وایرلس در کانال مجزا فعالیت می کنند و از این لحاظ آنتن دهی به مراتب بیشتر می شود . در شکل نمایش داده شده نمودار سبز و زرد رنگ از این نوع می باشد .

تغییر کانال وایرلس :

برای تغییر کانال وایرلس بایستی به تنظیمات پیکربندی وایرلس مراجعه کنید و کانال را تغییر داده و در انتها ذخیره کنید . کافیست با آی پی اولیه دستگاه وایرلس که شرکت سازنده بر روی دستگاه قرار داده وارد سیستم پیکربندی وایرلس شوید .

۴ cd که تعمیرکار کامپیوتر باید با خود داشته باشد ؟

۴ cd که تعمیرکار کامپیوتر باید با خود داشته باشد ؟
هر تعمیر کار یا کارشناس کامپیوتر که در سازمان یا اداره یا فروشگاه و یا جایی که کامپیوتر وجود دارد و باید خدمات و پشتیبانی کامپیوتر ها را انجام دهد به وسایل و نرم افزاری نیاز دارد .

سی دی اول :
سی دی اول شامل سیستم عامل می باشد . یک تعمیرکار کامپیوتر باید در درجه اول سیستم عامل هایی که مورد نیازش می باشد را با خود داشته باشد . ویندوز اکس پی ، ویندوز ۷ ، ویندوز ۱۰ . همچنین بایستی نسخه های ۳۲ و ۶۴ هر یک را داشته باشد . چون بسیاری از نرم افزار ها در ورژن های خاصی از ویندوز به راحتی نصب و اجرا می شوند که در سایر ویندوزها این گونه نیست .
سی دی دوم :
سی دی دوم درایور هست . بعد از نصب سیستم عامل بر روی سخت افزار نوبت به نصب درایور می باشد . درایور ها را جدی بگیرید و بی تفاوت از آنها نگذرید . بهترین نرم افزارها و برنامه ها را نصب کنید اما درایور کارت صدا یا گرافیک نصب نباشه از نظر من فایده ندارد . چون اکثریت کاربران در فواصل کار با کامپیوتر می خواهند آهنگ گوش کنند که اگر درایور صدا نصب نباشد آنها را عصبانی خواهد کرد .
سی دی سوم :
سی دی سوم آکرونیس هست . همیشه سعی کنید بعد از نصب ویندوز و برنامه ها از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید .
سی دی چهارم :
سی دی چهارم نرم افزاری است به نام ویندوز لایو که کاربرد مهمی دارد و موجب می شود اطلاعات و فایل های روی دسک تاپ و شاخه داکیومنت از بین نرود و آنها را قبل از فرمت شدن در موقع نصب ویندوز ، محافظت کنید .

 

 

 

 

گرفتن بک آپ از ویندوز 7

آموزش نحوه تهیه نسخه پشتیبان با آکرونیس

آموزش نحوه تهیه نسخه پشتیبان با آکرونیس

بک آپ یعنی چی ؟
یک ادمین و پشتیبان کامپیوتر ، شخصی است که در یک اداره و یا سازمان ، وظیفه تعمیر و نگهداری کامپیوتر و تجهیزات وابسته به آن را بر عهده دارد .
نرم افزارهای بک آپ گیری خیلی متداول هستند . بسته به اینکه از چی می خواهید بک آپ بگیرید نرم افزار مناسب وجود دارد . از سویچ های سیسکو گرفته تا مودم ها ، ویندوز سرور ، وب سایت ساخته شده با وردپرس و … میتوانید نسخه پشتیبان تهیه کنید .

گرفتن بک آپ از ویندوز 7

گرفتن بک آپ از ویندوز ۷


نحوه بک آپ گیری از ویندوز :
همانطور که می دانید نصب ویندوز با همه درایورها و برنامه های جانبی مثل آفیس وقت زیادی می گیره و حالا نصب آنتی ویروس و به روز رسانی آن هم بماند که زمان قابل توجهی می گیرد . برای این که از وقت گزاشتن برای این کار خلاص شوید و کار خود را با سرعت بیشتری بالا ببرید بهتره از روش بک آپ گیری با آکرونیس استفاده کنید . اگر شما مدیر یا کسئول کامپیوتر در یک اداره باشید و با تعداد زیادی کامپیوتر سرو کار داشته باشید ، قطعاً پشتیبانی و خدمت رسانی به این همه کامپیوتر واقعاً کار سنگینی خواهد بود و چون اهمیت کار با کامپیوتر امروزه زیاد هست باید سریع تر کامپیوتر را درست کرده و به محل برگردانید تا در وقت و خدمت رسانی صرفه جویی کنید .
سی دی آکرونیس را کامپیوتر گذاشته و کامپیوتر را ریست کنید . کامپیوتر به صورت اتوماتیک وارد محیط آکرونیس می شود . گزینه Acronis Image را انتخاب کنید .و برای گرفتن بک آپ گزینه Back up را انتخاب کنید آنگاه درایو C که درایو ویندوز است را انتخاب کنید .
مسیر بک آپ گیری را که یکی از درایو ها می باشد را مشخص کنید .
نرم افزار شروع به بک آپ گیری می کند و این عمل بسته به سرعت سیستم ۱۰ دقیقه ای طول می کشد .
پس از بک آپ گیری سی دی آکرونیس را از دستگاه خارج کنید و کامپیوتر را ریست نمایید .

نحوه ریکاوری یا بازیابی بک آپ :
بعد از اینکه از ویندوز بک آپ تهیه کردید هر وقت نیاز شد یا ویندوز خراب شد یا کسی روی ویندوز رمز گزاشت که نتوانستید رمز آن را بر دارید ، می توانید ریکاور کرده و ویندوز را در عرض چند دقیقه مجدداً نصب کنید .

 

مودم اینترنت خانگی برای مخابرات قزوین

چگونه مودم adsl ایسوس را راه اندازی کنیم ؟

نحوه راه اندازی و استفاده از مودم یا روتر ADSL  مدل Combo

مودم اینترنت خانگی برای مخابرات قزوین

مودم اینترنت خانگی برای مخابرات قزوین

این مدل تنها ارتباط کابلی را با کامپیوتر و لپ تاپ برقرار می کند . یعنی در صورتی که کابل شبکه از کامپیوتر به مودم وصل باشد کامپیوتر اینترنت خواهد داشت .

چگونه مودم را روشن کنیم ؟

برای روشن کردن مودم ، ابتدا فیش آدابتور را به مودم بزنید و آدابتور را به پریز برق بزنید . توجه کنید که حتماً از آدابتور خود دستگاه استفاده کنید و آدابتور دستگاه دیگری که فیش آن به مودم می خورد را به مودم وصل نکنید چون مودم خراب می شود .

چراغ های روی مودم نشان دهنده چیست ؟

بر روی مودم چندین چراغ وجود دارد که هر یک بیان چیزی می باشد .

چراغ   powerروشن : این چراغ روشن یا خاموش یودن مودم را نمایش می دهد .

چراغ  Statusاستاتیوس : این چراغ وضعیت شبکه شما را نمایش می دهد . اگر چراغ روشن باشد یعنی با شرکت سرویس دهنده اینترنت ارتباط برقرار کرده است . اگر چراغ چشمک زن باشد یعنی هنوز با شرکت سرویس دهنده اینترنت ارتباط برقرار نکرده است .

چراغ  Activityاکتیویتی : این چراغ تبادل اطلاعات بین مودم و کامپیوتر را نمایش می دهد .

چراغLan  لن : چراغ لن ارتباط بین کامپیوتر و مودم را با کابل RJ45 نمایش می دهد .

چراغ Usb یو اس بی : وصل بودن کابل usb  به کامپیوتر را نمایش می دهد .

پورت ها و سوکت های پشت مودم برای چیست ؟

 

line port  برای  اتصال کابل خط تلفن –Rj11-  به مودم می باشد .

Usb port  برای اتصال کامپیوتر با مودم با کابل یو اس بی می باشد .

Lan port  برای اتصال کارت شبکه کامپیوتر یا لپ تاپ یا هاب و سویچ با کابل شبکه  به مودم می باشد .

Reset  برای برگرداندن تنظیمات مودم به تنظیمات کارخانه ای استفاده می شود .

Consol port  برای تنظیمات مودم با کامپیوتر از طریق کابل کنسول استفاده می شود .

Power  برای وصل کردت آدابتور به مودم استفاده می شود .

On-Off  برای روشن و خاموش کردن مودم استفاده می شود .

 

چگونه مودم را برای استفاده از اینترنت پیکربندی کنیم ؟

بایستی با آی پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱  وارد دستگاه شوید .

ساب نت ماسک را روی ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۰  قرار دهید .

با مخابرات و یا شرکتی که از آن برای اینترنت ثبت نام کرده اید ، مثل های وب ، شاتل و البرز نت تماس گرفته و تنظیماتی که گفته می شود را در مودم قرار دهید .

نحوه تنظیمات و پیکربندی مودم در سایت علم فردا

 

چگونه از مودم بک آپ یا نسخه پشتیبان تهیه کنیم ؟

برای تهیه نسخه پشتیبان از مودم بعد از وارد شدن به محیط ادمین گزینه backup  را پیدا کرده و پس از دادن مسیر ذخیره برای بک آپ ، بر روی گزینه backup  کلیک کنید . وقتی که می خواهید تنظیمات مودم را دستکاری کنید و یا گزینه ای را آزمایش کنید بهتر است از مودم بک آپ تهیه کنید . گرفتن بک آپ ۵ دقیقه بیشتر طول نمی کشد اما کار شما را بسیار راحت می کند .

نحوه گرفتن بک آپ از مودم اینترنت بر اساس سایت علم فردا

 

چگونه بک آپ گرفته شده را بازیابی کنیم؟

برای این منظور با استفاده از گزینه Update  و دادن مسیر بک آپ ذخیره شده ، بک آپ را بازایابی کنید . وقتی که تنظیمات مودم به هم می ریزد و یا تغییراتی در مودم داده اید که به خاطر نمی آورید کدام گزینه ها را تغییر دهید بهترین گزینه بازگرداندن بک آپ است . این کار ۵ دقیقه وقت نیاز دارد .

نحوه بازیابی بک آپ مودم اینترنت بر اساس سایت علم فردا

چه وقت باید مودم را ریست کنیم ؟

وقتی که شرکت اینترنت خود را تعویض می کنید و یا به محل دیگری جاجا می شوید اینجاست که باید مودم را ریست کنید .برای مثال در منطقه ای که شما زندگی می کنید شرکت های اینترنتی هاب وب ، شاتل و البرز نت قرار دارند و اینترنت ارائه می کنند و شما به خیابان دیگری منتقل می شوید که هیچ کدام از این شرکت ها آنجا اینترنت ارائه نمی کنند و اصطلاحاً تحت پوشش ندارند و فقط شرکت اینترنت مخابرات ۲۰۲۰ قرار دارد . در این مواقع بایستی نام کاربری و رمز جدید از مخابرات بگیرید و در مودم وارد کنید که بایستی مودم را ریست کنید .

در مواقعی نیز هست که قصد دارید مودم را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بر گردانید و یا می خواهید مودم را به عنوان کالای دست دوم به فروش برسونید که بهتر است مودم را ریست کنید .

 

چرا موبایل و لپ تاپ و تبلت من اینترنت ندارد؟

در بعضی مواقع شما با موبایل به مودم وصل شده اید و علامت وایرلس روی گوشی مشاهده می کنید اما هر سایتی مثل سایت سازمان سنجش را می زنید وارد نمی شود .این مواقع پیشنهاد می کنم DNS  را به صورت دستی به موبایل خود وارد کنید احتمال زیاد مشکل حل می شود .

DNS 8.8.8.8  می تواند یکی از آنها باشد .

استارتاپ ها در قزوین

چه اقداماتی در زمینه تجارت الکترونیک می توان در قزوین انجام داد ؟

قزوین در مسیر توسعه تجارت الکترونیک و اینترنتی کردن کسب و کارها

کلیه مطالبی که در این سایت بیان شده برای منطقه سوم  قزوین مثل ملاصدرا ، نوروزیان ، جانبازان ، کوثر و مینودر طراحی شده است .

استارتاپ ها در قزوین

قزوین در مسیر تجارت الکترونیک

 

منظور از تجارت الکترونیک  در منطقه سوم قزوین چیست ؟

هر گونه تجارت بدون سرو کار  داشتن کاغذ و در بستر اینترنت و از طریق وب سایت که پرداخت پول نیز در آن به صورت اینترنتی و غیر حضوری صورت گیرد را تجارت الکترونیک می گویند . مثال :

شارژ کردن شهروند کارت اتوبوس ها از طریق سایت

سفارش اینترنتی لوازم خشکبار از طریق وب سایت و دریافت آن درب منزل

منظور از اینترنتی کردن کسب و کارها در قزوین چیست ؟

منظور انجام خدمات به صورت غیر حضوری و در بستر اینترنت می باشد .

مثال : گرفتن نوبت از درمانگاه از طریق وب سایت

گرفتن نوبت دندانپزشکی از وب سایت

تجارت الکترونیک در قزوین به چه امکاناتی نیاز دارد ؟

به طور کلی اولین چیزی که یک تجارت الکترونیک نیاز دارد داشتن وب سایت می باشد .

دوم نیاز به پیاده سازی سخت افزار مناسب مثل کامپیوتر و پرینتر و شبکه در کسب و کار دارد .

سوم سیستم پرداخت اینترنتی که بتوان پرداخت را بر اساس آن انجام داد .

پرداخت های اینترنتی چیست ؟

پرداخت های اینترنتی منظور پرداخت پول و یا خدمات انجام کاری در بستر اینترنت توسط کارت ها بانکی و رمز دوم می باشد .

مثال : پرداخت قبوض برق از داخل سایت اداره برق نمونه ای از پرداخت اینترنتی می باشد .

پرداخت هزینه ثبت نام در کنکور کارشناسی نیز نوعی پرداخت اینترنتی می باشد .

همچنین خرید شارژ ایرانسل و همراه اول از طریق اینترنت نیز نوعی پرداخت اینترنتی می باشد .

 

وب کم زنیت چین

چگونه وب کم کامپیوتر و لپ تاپ را راه اندازی کنیم ؟

چگونه وب کم کامپیوتر و لپ تاپ  را راه اندازی کنیم ؟

کلیه مطالبی که در این مقاله آورده ام برای کامپیوتر و لپ تاپ یکسان می باشد .

نصب درایور وب کم :

بعد از نصب فیزیکی وب کم به کامپیوتر( وصل کردن کابل وب کم به usb  ( باید آن را به کامپیوتر معرفی کنید . خیلی کم پیش می آید که وب کم ها توسط ویندوز شناسایی شوند . اما هستند مدل هایی از وب کم که بدون هیچ کار اضافه ای بعد از وصل کردن به کامپیوتر شناسایی می شوند )اگر هم شناسایی شوند به صورت plug and play  بوده و به صورت استاندارد شناسایی می شوند و از همه کیفیت وب کم نمی توانید استفاده کنید . با کمک سی دی داخل جعبه ، وب کم را نصب کنید .

آشنایی با طرز کار وب کم

نرم افزار وب کم چیست ؟

بعد از نصب و شناسایی وب کم ، نوبت به نصب برنامه های مورد استفاده از وب کم دارید . با کمی جستجو در گوگل می توانید این برنامه ها را دانلود و نصب کنیدو یا از داخل خود سی دی ممکن است سازنده برنامه های مورد نیاز را قرار داده باشد . بعضی از برنامه های وب کم هستند که دارای قابلیت عسکبرداری و یا نوشتن متن بر روی تصویر می باشند .

وب کم به عنوان میکروفن

بسیاری از وب کم های امروزی از قابلیت ضبط صدا استفاده می کنند . یعنی ضمن اینکه در حال تصویربرداری هستند ، می توانید صدای اطراف را نیز ذخیره کنید . کیفیت ضبط صدای آن به فاصله ای که وب کم با سخنران قرار دارد بستگی دارد .

فرمت های ضبط تصویر:

برای کم کردن حجم فیلم برداری می توانید از داخل تنظیمات نرم افزار مربوطه ، کیفیت ضبط تصویر را تغییر دهید . به طور کلی برای داشتن کیفیت مناسب و حجم کم از فرمت MP4  استفاده کنید . این همان فرمتی است که موبایل ها از آن استفاده می کنند .

 

 دانلود رایگان و آسان نرم افزار وب کم – قابل استفاده برای اکثر وب کم ها

 

چگونه تشخیص دهیم باطری مادربورد سالم است ؟